У Дніпропетровську виборча комісія постійно порушує законодавство

7 октября 2015 | 17:20

Громадські активісти нарахували чи не з десяток порушень, які чинить виборча комісія. Кажуть, серед них і непрозоре призначення керівного складу районних територіально-виборчих комісій, де третину місць отримали представники однієї партії. І відмова в отриманні документів, які мають бути доступні для будь-якого громадянина України. І недотримання законодавства, щодо меж виборчих округів. І відмова у реєстрації деяким партіям, кандидатам та спостерігачам.

«Ми повинні були вказувати номер телефону кожного спостерігача. І ми вказали мобільний номер телефону громадської організації, який закріплений у нас за менеджером, який відповідає за співпрацю зі спостерігачами. При тому, що цей номер був вказаний у попередньому поданні. ТВК зареєструвала. В трьох інших, які ми подали через деякий час, вона по цьому ж вже відмовляє», - обурюється довготерміновий спостерігач громадянської мережі «Опора» у Дніпропетровській області Вадим Головченко.

У представників громадської організації виникає чимало питань стосовно правомірності рішення, прийнятого комісією про переїзд. Адже таке рішення приймала тодішня голова виборчої комісії за 5 годин до початку засідання. Повідомлення ж до центральної виборчої комісії про зміну адреси надійшло від Дніпропетровської державної адміністрації за підписом нинішнього кандидата в депутати до обласної ради.

«На засіданні, на якому нам було відмовлено в реєстрації наших спостерігачів також відбувалося жеребкування розміщення партій у виборчому бюлетені, і затвердження тексту самого бюлетеню. Насправді комісія має час зробити ці дії до 7 жовтня. Комісія знала що йдуть судові процеси, які можуть вплинути на суб’єктів виборчого процесу зазначених в бюлетені», - говорить довготерміновий спостерігач громадянської мережі «Опора» у Дніпропетровській області Денис Давидов.

Якщо рішення суду буде прийнято на користь кандидатів, то не виключено, що виборчій комісії доведеться переробляти бюлетені. А на це вже піде чималенька сумка з державного бюджету. Подібна ситуація була у Києві, коли на це витратили 3 мільйони гривень державних коштів.

Правоохоронці ж закликають і громадян, і кандидатів дотримуватись усіх норм закону під час передвиборчої агітації, і безпосередньо у день виборів. В інакшому випадку, на порушників чекатиме відповідальність перед законом.

«Дуже виявленою є пошкодження бюлетенів. Також карається відповідно до 158. Дуже багато в тому році у нас було викрадення або приховування виборчого бюлетеню», - каже т.в.о. начальника відділу розслідування злочинів лінії карного розшуку СВ ДДУ МВС у Дніпропетровськійкій області Олена Міщенко.

Аліна Кучеренко, Максим Олійник, новини ТРК Регіон.

 

 

Мы в соцсетях