У Дніпропетровську відкрився університет третього віку

22 октября 2015 | 16:37

Університет третього віку. У Дніпропетровську пройшла вступна лекція для людей похилого віку. За підтримки Бориса Філатова у Дніпропетровському університеті імені Альфреда Нобеля з 21 листопада розпочинається навчання для людей, які вийшли на пенсію. Лекції триватимуть до квітня, за цей час студентів похилого віку навчатимуть історії України, економіки, комп'ютерній грамотності, та ще безліч важливих дисциплін.

Більше сотні пенсіонерів вирішили, вони хочуть і будуть навчатись. Сьогодні майбутні студенти зібрались у будинку профспілок. Кожен має своє на меті.

«Хочу обучиться компьютеру. Чтобы не просить без конца внуков что-то узнать, посмотреть. Чтобы это можно было сделать самой. На платные курсы нет возможности пойти, а здесь конечно очень благодарна, если меня обучат чему-то», - ділиться пенсіонерка Галина Нілова. 

«Я хочу сейчас разобраться  в ситуации в стране для себя по крайней мере. Ну и для того, чтобы сориентироваться как можно по максимуму, за кого же мне всё-таки голосовать. Кто будет отстаивать мои интересы», - говорить пенсіонер Віктор Трікоза.

Бориса Філатова  відзначає, міська влада має піклуватись про кожного дніпропетровця, і в першу чергу це правило стосується людей похилого віку. Досвід, який його команда отримала, влаштувавши пенсіонерам відпочинок у таборі «Укропчик», дав їм зрозуміти, старше покоління прагне до знань, та держава їх у цьому не підтримує.

«В течении 5 дней у очень многих пожилых людей мозги поворачиваются в другую сторону. Они просто видят, что они нужны политикам, они нужны волонтерам, они нужны обществу, они нужны стране, в конце концов. И они эти вещи воспринимают с удивительной благодарностью. Вот чем должно заниматься государство. И тогда мы никогда не будем иметь такую ситуацию, как мы имели на Донбассе», - каже кандидат на посаду міського голови Борис Філатов.

Групи поки лише набираються. Кількість груп залежить від кількості бажаючих, які запишуться на безкоштовне навчання. Директор музею Хреста, Віктор Вікленко прочитає вступну лекцію з етнічної історії України. Чоловік наголошує, століттями ми знаходились в інформаційному просторі спочатку Російської імперії, згодом Радянського союзу. Тож, нині саме час згадати свою історію та дізнатись більше про свою культуру. 

«Люди получают продолжение жизни. Для многих пенсия – это окончание активной деятельности. Да, есть телевизор, да, есть друзья, да, есть у кого-то дача, да, есть какой-то небольшой бюджетный отдых. Но  насыщение новой информацией, развитие, не должно прекращаться с выходом человека на пенсию», - директор музею хреста  говорить Віктор Вікленко.

«Человек должен учиться всю жизнь. Не только в школе, не только в университете, но всю жизнь. Поэтому мне нравится, что Борис Филатов поддерживает инициативу университета третьего века. Потому что, именно эта структура дает возможность вашим пенсионерам, пожилым жителям города Днепропетровска, быть постоянно активными жителями города», - додає экс-мер Вільнюса Артурас Зуокас.

Кількість груп не обмежена, тож записатись на заняття зможуть усі бажаючі.

Аліна Кучеренко, Олександр Оленіченко.

Мы в соцсетях